Hemodijaliza u Turskoj
Healthy Türkiye pomaže vam pronaći najbolju hemodijalizu u Turskoj po pristupačnim cijenama i usvaja 360-stupanjski pristup usluzi u svim područjima zdravlja kroz pridružene bolnice.
- Početna
- Medicinski tretman
- Hemodijaliza u Turskoj

O Hemodijalizi u Turskoj
U Turskoj se hemodijaliza koristi pomoću umjetnog bubrega (hemodijalizera) kako bi se uklonili otpadni materijali i višak kemikalija i tekućine iz vaše krvi. Da bi vam krv došla u umjetni bubreg, liječnik mora napraviti pristup vašim krvnim žilama. Pristup se obično obavlja manjom operacijom na vašoj ruci ili nozi.
Ponekad se pristup ostvaruje spajanjem arterije s venom ispod kože kako bi se stvorila veća krvna žila koja se zove fistula. Ali, ako vaše krvne žile nisu prikladne za fistulu, liječnik možda koristi mekanu plastičnu cijev kako bi spojio arteriju i venu ispod vaše kože. Ovo se naziva graftom. Rijetko, pristup se može ostvariti pomoću uske plastične cijevi, koja se naziva kateter, koja se umeće u veliku venu na vašem vratu. Ova vrsta pristupa može biti privremena, ali se ponekad koristi i za dugotrajno liječenje.
Hemodijaliza se obično provodi tri puta tjedno, po 3 do 4 sata dnevno u Turskoj, ovisno o tome koliko dobro bubrezi rade i koliko su tjelesne tekućine dobili između tretmana.
Glavna zadaća bubrega je uklanjanje toksina i viška tekućine iz krvi. Ako se otpadni proizvodi nakupe u vašem tijelu, mogu biti opasni pa čak uzrokovati smrt. Hemodijaliza u Turskoj obavlja neke od poslova bubrega kada oni prestanu dobro raditi. Hemodijaliza može ukloniti višak soli, vode i otpadnih proizvoda kako se ne bi nakupljali u tijelu. Može održavati sigurne razine minerala i vitamina u tijelu. Također, hemodijaliza u Turskoj može pomoći kontrolirati krvni tlak i proizvoditi crvena krvna zrnca.

Postupak Hemodijalize u Turskoj
Hemodijaliza u Turskoj je proces pročišćavanja krvi osobe čiji bubrezi ne rade normalno. Hemodijaliza postiže izvanjezno uklanjanje otpadnih proizvoda kao što su kreatinin i urea i slobodne vode iz krvi kada su bubrezi u stanju zatajenja bubrega. Alternativna metoda za izvanjezno odvajanje krvnih komponenti kao što su plazma ili ćelije je afereza.
U Turskoj hemodijaliza može biti terapija izvanbolnička ili bolnička. Rutinska hemodijaliza može se provoditi u izvanbolničkoj ustanovi za dijalizu, bilo u posebno izgrađenoj sobi u bolnici ili u posebno namijenjenoj, samostalnoj klinici. Rjeđe, hemodijaliza se može provoditi kod kuće. U Turskoj, hemodijaliza u klinici inicirana je i vođena od strane specijaliziranog osoblja sastavljenog od medicinskih sestara i tehničara; dijalizni tretmani kod kuće mogu se samostalno inicirati i voditi ili obaviti zajedno uz pomoć obučenog pomagača koji je obično član obitelji.
Zdrave osobe bubrezi trebaju filtrirati oko 120-150 litara krvi svaki dan. Ako vaši bubrezi ne rade zdravo, otpad se nakuplja u krvi. Na kraju, to može dovesti do kome i smrti. Osim toga, u Turskoj hemodijaliza sprječava nakupljanje otpadnih proizvoda u krvi dostizajući opasne razine. Također može ukloniti toksine ili drogu iz krvi u hitnim situacijama. Više informacija o cijelom postupku hemodijalize možete dobiti kontaktiranjem Healthy Türkiye. S našim stručnim timom, možete raspraviti koja je opcija najprikladnija za vaše potrebe.
Zašto se Hemodijaliza Provodi u Turskoj?
Vaš liječnik će pomoći odrediti kada biste trebali započeti hemodijalizu temeljem nekoliko čimbenika, uključujući vaše opće zdravlje, rad bubrega, simptome, kvalitetu života i osobne preferencije.
Kada primijetite znakove i simptome zatajenja bubrega (uremia), kao što su mučnina, povraćanje, oticanje ili umor, vaš liječnik koristi procijenjenu brzinu glomerularne filtracije (eGFR) za mjerenje vašeg stupnja funkcije bubrega. eGFR se računa koristeći rezultate testa kreatinina u krvi, spol, dob i druge čimbenike. Ovo mjerenje funkcije bubrega može pomoći u planiranju vašeg postupka liječenja, uključujući kada započeti hemodijalizu.
Hemodijaliza može pomoći vašem tijelu kontrolirati krvni tlak i održavati pravilnu ravnotežu tekućine i raznih minerala poput kalija i natrija u vašem tijelu. Normalno, hemodijaliza treba započeti dobro prije nego što vaši bubrezi prestanu s radom do točke prouzročivanja životno opasnih komplikacija. Uobičajeni uzroci zatajenja bubrega uključuju:
Visok krvni tlak
Upala bubrega ili glomerulonefritis
Ciste na bubrezima
Nasljedne bubrežne bolesti
Dugotrajna upotreba nesteroidnih protuupalnih lijekova ili drugih lijekova koji bi mogli štetiti bubrezima
Osim toga, vaši bubrezi mogu iznenada prestati s radom nakon teške bolesti, komplicirane operacije, srčanog udara ili drugog ozbiljnog problema. Pitajte Healthy Türkiye zdravstveni tim za više informacija o vašim opcijama. Ovo je individualizirana odluka jer se koristi dijalize mogu razlikovati ovisno o vašim specifičnim zdravstvenim problemima.

Brinemo o vašem zdravlju
Healthy Türkiye pruža najbolje za vaše zdravlje i udobnost. S nama ćete se osjećati privilegirano.
24/7 kvalitetna osobna asistencija tijekom cijelog vašeg putovanja
Prilagodljivi all-inclusive paketi za vas
Dobijte pravi savjet za svoje zdravlje
Kako Hemodijaliza Funkcionira?
Dializator je ključ za postupak hemodijalize. Dializator se zove umjetni bubreg jer filtrira krv, što je posao koji su bubrezi nekada radili. Dializator je šuplja plastična cijev duga oko 30 centimetara i promjera tri inča koja sadrži mnogo sitnih filtera.
U dializatoru postoje dvije sekcije; sekcija za dijalizat i sekcija za krv. Ove dvije sekcije su podijeljene polupropusnom membranom tako da se ne miješaju zajedno. Polupropusna membrana ima mikroskopske rupice koje omogućavaju samo određenim tvarima prelazak preko membrane. Budući da je polupropusna, membrana dopušta prolazak vode i otpada, ali ne dopušta prolazak krvnim stanicama.
Dijalizat, također nazvan dijalizna tekućina, dijalizna otopina ili kupelj, je otopina čiste vode, elektrolita i soli kao što su bikarbonat i natrij. Svrha dijalizata je povući toksine iz krvi u dijalizat i način na koji ovo radi je putem procesa zvanog difuzija. U krvi pacijenta s hemodijalizom, postoji visoka koncentracija otpadnih proizvoda, dok dijalizat ima nisku koncentraciju otpadnih proizvoda.
Zbog razlike u koncentraciji, otpad će se kretati kroz polupropusnu membranu kako bi se stvorila jednaka količina s obje strane. Otopina za dijalizu se tada ispušta odvodom zajedno s otpadnim proizvodima. Također, elektroliti u dijaliznoj otopini koriste se za uravnoteženje elektrolita u pacijentovoj krvi. Višak tekućine uklanja se kroz proces nazvan filtracijom, tekućina se istiskuje pod višim pritiskom na strani krvi nego na strani dijalizata.
Priprema za Hemodijalizu u Turskoj
Hemodijaliza je složeni postupak koji zahtijeva vrijeme da se razumije. Budući da većina pacijenata ne osjeća se bolesno sve do kratko prije početka hemodijalize, vjerojatno ćete se još uvijek osjećati dobro kada vam vaš liječnik prvi put govori o pripremama za hemodijalizu. Nitko ne želi započeti vas na dijalizi prije nego što vam je potrebna, ali je potrebno vrijeme za pripremu za hemodijalizu.
Treba biste zaštititi vene u svojoj ruci prije početka dijalize. Ako imate bubrežnu bolest, podsjetite zdravstvene radnike ili medicinske sestre da vade krv i postavljaju IV linije samo u vene ispod vašeg zgloba; na primjer, zamolite ih da koriste venu na stražnjoj strani vašeg dlana. Ako je venska linija na ruci oštećena IV linijom ili opetovanim vađenjem krvi, ta vena ne može se koristiti za hemodijalizu.
Kirurgija za vaskularni pristup
Jedan važan korak prije početka hemodijalize u Turkoj jest imati manju operaciju kako bi se stvorio vaskularni pristup. Vaskularni pristup bit će vaša životna linija putem koje ćete se povezivati s dijalizom. Dijaliza pomiče krv kroz filter velikom brzinom i protok krvi je vrlo snažan. Ovaj stroj povlači i vraća gotovo pintu krvi u vaše tijelo svake minute. Pristup će biti dio vašeg tijela gdje ulažete iglice kako bi vaša krv mogla teći iz i vraćati se u vaše tijelo velikom brzinom tijekom dijalize.
Postoje tri tipa vaskularnog pristupa:
Arterio-venska (AV) fistula
AV graft
Kateter
Blisko surađujte sa svojim nefrologom i vaskularnim kirurgom kako biste osigurali da je pristup spreman na vrijeme. Zacjeljivanje može potrajati nekoliko mjeseci. Cilj je da vaš pristup bude spreman za upotrebu kada budete spremni za dijalizu.
AV fistula: Uobičajeni tip dugoročnog pristupa je AV fistula. Kirurg povezuje arteriju s venom, obično u vašoj ruci, kako bi stvorio AV fistulu. Arterija je krvna žila koja prenosi krv iz srca, a vena je krvna žila koja prenosi krv natrag prema srcu. Kada kirurg poveže arteriju s venom, vena postaje šira i deblja, što omogućuje lakše postavljanje igala za hemodijalizu.
AV fistula također ima veliki promjer koji omogućuje vašoj krvi da brzo teče iz tijela i vraća se u tijelo. Cilj je omogućiti visok protok krvi kako bi što veća količina krvi mogla proći kroz dijalizator. AV fistula smatra se najboljom metodom jer:
pruža najveći protok krvi za dijalizu
ima manju vjerojatnost da postane zaražena ili stvori ugrušak
traje dulje
ljudi mogu ići kući nakon ambulantne operacije.
AV graft: Ako problemi s vašim venama sprječavaju stvaranje AV fistule, možete imati AV graft umjesto toga. Pri stvaranju AV grafta, vaš kirurg koristi umjetnu cijev za povezivanje arterije s venom. AV graft se može koristiti za hemodijalizu ubrzo nakon operacije. Ipak, veća je vjerojatnost da ćete imati problema s infekcijama i krvnim ugrušcima. Ponavljajući krvni ugrušci mogu blokirati protok krvi kroz graft i otežati ili onemogućiti hemodijalizu.
Kateter za privremeni pristup: Ako je vaša bubrežna bolest brzo napredovala ili ako niste imali postavljen vaskularni pristup prije nego što vam zatreba dijaliza, možda će vam trebati venski kateter, što je mala, mekana cijev umetnuta u venu na vašem vratu, prsima, ili nozi blizu prepona kao privremeni pristup. Nefrolog ili interventni radiolog postavlja venski kateter dok ste u bolnici ili na ambulantnoj klinici. Možete primiti lokalnu anesteziju i lijekove za smirenje i opuštanje tijekom postupka.
Tijekom Hemodijalize u Turskoj
Tijekom tretmana, sjedite ili ležite u stolici dok vaša krv teče kroz dijalizator. Možete koristiti vrijeme za gledanje TV-a ili filma, čitanje ili drijemanje, a ako primate hemodijalizu noću, možete spavati tijekom postupka.
Priprema: Provjeravaju se vaša težina, krvni tlak, puls i temperatura, a koža koja prekriva pristupno područje se čisti.
Početak: Tijekom hemodijalize, dvije igle se ubacuju u vašu ruku kroz pristupno područje i pričvršćuju trakom kako bi ostale sigurne. Svaka igla je spojena na fleksibilnu plastičnu cijev koja je povezana s dijalizatorom. Kroz cijev, dijalizator filtrira vašu krv nekoliko unci odjednom, omogućujući otpadnim proizvodima i višak tekućine da prođu iz vaše krvi u tekućinu za čišćenje zvanu dijalizat. Filtirana krv se vraća u tijelo kroz drugu cijev.
Simptomi: Možete iskusiti mučninu i trbušne grčeve dok se višak tekućine povlači iz vašeg tijela, osobito ako ste dobili značajnu količinu tekućine između sesija. Ako se osjećate neugodno tijekom postupka, možete pitati svoj tim za njegu o minimiziranju nuspojava poput prilagođavanja brzine vaše hemodijalize, lijekova ili tekućina za hemodijalizu.
Praćenje: Budući da krvni tlak i srčani ritam mogu varirati kako se višak tekućine izvlači iz vašeg tijela, vaš krvni tlak i srčani ritam bit će provjereni nekoliko puta tijekom svake sesije.
Do kraja: Kada je postupak hemodijalize završen, igle se uklanjaju s vašeg pristupnog mjesta i nanosi se zavoj pod tlakom da bi se spriječilo krvarenje. Vaša težina može se ponovno zabilježiti. Tada ste slobodni obavljati svoje svakodnevne aktivnosti do sljedeće sesije.

Kućna Hemodijaliza u Turskoj
Hemodijaliza se može izvoditi kod kuće i možete sami obavljati tretmane. Međutim, trebali biste imati nekoga da vam pomogne. Kućna hemodijaliza može vam pomoći da prilagodite tretman svom dnevnom rasporedu. Stručnjaci kažu da što osoba više zna o tretmanu i što je osoba neovisnija, to će se bolje osjećati tijekom dijalize. Tri tipa hemodijalize mogu se izvoditi kod kuće. Oni su:
1. Konvencionalna Kućna Hemodijaliza u Turskoj
Ovo se izvodi tri puta tjedno po 3-4 sata ili dulje svaki put. Vi i vaš partner za njegu biste trebali biti obučeni prije toga kako biste sigurno izvodili dijalizu i rukovali se s bilo kakvim problemima koji mogu nastati. Obuka može trajati od nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci.
2. Kratka Dnevna Kućna Hemodijaliza u Turskoj
Ovo se općenito izvodi 5-7 puta tjedno koristeći strojeve dizajnirane za kratke, dnevne kućne tretmane. Tretmani obično traju oko dva sata svaki. Vi i vaš partner za njegu trebate biti obučeni tijekom nekoliko tjedana. Budući da se dijaliza izvodi češće, manje tekućine obično treba ukloniti svaki put. Ova situacija smanjuje simptome poput glavobolje, mučnine, grčeva i osjećaja "iscrpljenosti" nakon tretmana. Osim toga, kontrola određenih krvnih kemikalija, poput fosfora, mnogo je bolja s dnevnom dijalizom.
3. Noćna Kućna Hemodijaliza u Turskoj
Ovaj dugi, spori tretman izvodi se noću dok spavate. Može se izvoditi 6 noći tjedno ili svaku drugu noć, ovisno o tome što vam liječnik propisuje. Tretmani često traju oko 6-8 sati. Vi i vaš partner za njegu trebate biti obučeni tijekom nekoliko tjedana. Više sati hemodijalize svakog tjedna pomaže ukloniti više otpada.
U Turskoj, također može biti moguće kombinirati dnevnu i noćnu kućnu hemodijalizu. Hoćete li moći kombinirati postupke ovisi o vašim potrebama, vašem medicinskom stanju, i vrsti stroja za dijalizu koju imate. Postoji nekoliko prednosti za kućnu hemodijalizu:
Kućna hemodijaliza omogućuje vam postavljanje vlastitog rasporeda. Možete birati vrijeme tretmana kako bi odgovaralo drugim aktivnostima, kao što su odlazak na posao ili briga za člana obitelji. Često, pacijenti sebi daju više dijalize, što znači da:
se osjećaju bolje i imaju bolju kontrolu krvnog tlaka,
imaju manje ograničenja u prehrani i unosu tekućina,
štede vrijeme jer ne moraju putovati do i od klinike za dijalizu, te;
rjeđe posjećuju kliniku.
Tjelesno zdravlje uz hemodijalizu u Turskoj
Osobe na dijalizi imaju znatno veće šanse od opće populacije za razvoj bolesti srca i krvnih žila. Ovaj povećani rizik je posljedica bubrežne bolesti i drugih zdravstvenih problema poput dijabetesa i visokog krvnog tlaka. Vrlo je važno da učinite sve što je moguće kako biste spriječili ili upravljali problemima sa srcem i krvnim žilama. Plan liječenja treba pomoći u:
Dobivanju dovoljno dijalize: Dobivanje dovoljno dijalize važno je kako biste se osjećali dobro. Mjesečno se provode specijalni krvni testovi kako bi se pomoglo liječniku da odluči dobivate li dovoljno dijalize. Jedan test je Kt/V; drugi je omjer redukcije ureje (URR). Ako dobivate dovoljno dijalize, vaš Kt/V treba biti najmanje 1.2, a ako se koristi URR, trebao bi biti 65 posto ili više. Ako su vam vrijednosti preniske, jedan od mogućih uzroka može biti da vaš pristup ne radi ispravno. Trebali biste zamoliti tim za dijalizu da to provjeri. Drugi razlog je da jednostavno trebate više vremena na dijalizi da biste uklonili otpad.
Održavanju krvnog tlaka pod kontrolom: Visok krvni tlak može uzrokovati bubrežnu bolest. To je također komplikacija bubrežne bolesti i ako vaš krvni tlak nije pod kontrolom, može uzrokovati probleme sa srcem i krvnim žilama, kao što su stvrdnjavanje arterija i povećanje srca. Ograničavanje unosa tekućina i soli pomoći će vam održati krvni tlak pod kontrolom.
Ciljani krvni tlak za pacijente na dijalizi prije dijaliznog tretmana je manji od 140/90, a ciljani krvni tlak nakon dijaliznog tretmana je manji od 130/80. Liječnik ili medicinska sestra provjeravaju jesu li vaša očitanja krvnog tlaka u cilju. Ako sami provjeravate svoj krvni tlak, trebali biste voditi evidenciju o dnevnim očitanjima krvnog tlaka i pokazati to svom liječniku na svakom pregledu.
Tablete za krvni tlak koje se obično preferiraju kod osoba s CKD nazivaju se inhibitori angiotenzin-konvertirajućeg enzima (ACE) ili blokatori angiotenzinskih receptora (ARB). Slijedeći savjete liječnika, uzimanje lijekova kako su propisani, pravilna prehrana i vježbanje znatno će doprinijeti postizanju zdravog krvnog tlaka.
Smanjenju visokih razina kolesterola: Visoke razine masnoća u krvi poput kolesterola povećavaju vašu šansu za razvoj problema sa srcem i krvnim žilama. Trebali biste napraviti krvne testove kako biste provjerili ukupni kolesterol i druge masnoće u krvi. Ako su vaše razine previsoke, možda ćete trebati slijediti dijetu s malo masnoće i više vježbati. Neki pacijenti možda će morati uzimati lijekove za smanjenje kolesterola.
Pridržavanja zdrave prehrane: Pravilna prehrana pomoći će vam da ostanete zdravi. Važno je za vaše zdravlje da svakodnevno unosite pravu količinu bjelančevina, kalorija, tekućina, vitamina i minerala. Nutricionist će pomoći pri planiranju vaših obroka kako biste bili sigurni da dobivate pravilnu ravnotežu hranjivih tvari. Liječnik i nutricionist će vam također zatražiti da smanjite unos hrane bogate zasićenim mastima i kolesterolom, poput jaja, punomasnog mlijeka, većine sireva i pržene hrane. Hrana bogata kalijem i fosforom također treba biti ograničena, jer visok kalij i fosfor u krvi mogu biti štetni.
Konzumiranje hrane bogate omega-3 masnim kiselinama zdravima za srce može biti korisno, uključujući hladnovodne ribe poput lososa, albakorske tune, jezerske pastrve i sardina, te druge namirnice kao što su laneno ulje, ulje repice i orasi. Oni na dijeti s malo bjelančevina ili kalija trebali bi se posavjetovati s liječnikom i nutricionistom prije nego što unesu bilo kakve promjene u prehranu.
Liječenje anemije: Većina pacijenata s bubrežnom bolešću će razviti anemiju. Anemija znači imati nizak broj crvenih krvnih stanica, a crvene krvne stanice prenose kisik iz vaših pluća u sve dijelove tijela kako bi vam dali potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. Kada imate bubrežnu bolest, bubrezi ne mogu proizvesti dovoljno važnog hormona nazvanog eritropoetin (EPO). EPO govori tijelu da proizvodi crvene krvne stanice i bez dovoljno EPO-a, broj crvenih krvnih stanica će pasti i razviti će se anemija.
Anemija može učiniti da se osoba osjeća umorno, izgleda blijedo, ima slab apetit, teško spava, da ostaje bez daha i ima ubrzano lupanje srca. Poput visokog krvnog tlaka, anemija također može dovesti do srčanog problema nazvanog hipertrofija lijeve klijetke. Hipertrofija klijetke je zadebljanje glavne pumpne komore vašeg srčanog mišića i događa se jer se lijeva klijetka povećava zbog preopterećenja. Liječenje anemije pomaže zdravlju vašeg srca.
Liječnik može utvrditi imate li anemiju mjerenjem razine hemoglobina. Kada ste na hemodijalizi, vaš hemoglobin se redovito mjeri kako bi se provjerila anemija. Cilj liječenja anemije është dr giữ razinu hemoglobina između 11 i 12.
Održavanje važnih minerala poput kalcija i fosfora u ravnoteži: Ovi važni minerali mogu izaći iz ravnoteže kada imate CKD, što može dovesti do gubitka kalcija u kostima i njihovog slabljenja tijekom vremena. Neki kalcij i fosfor mogu završiti u dijelovima tijela gdje ne bi trebali, kao što su vaše srce i krvne žile. To čini da krvne žile postaju kruće i uži. Kada se to dogodi, imate povećan rizik od srčanog udara ili moždanog udara. Postoje lijekovi za liječenje poremećaja kostiju i minerala koji dolaze s CKD-om.
Povećanje tjelesne aktivnosti: Trebali biste pitati svog liječnika o programu vježbanja koji je prikladan za vas. Redovita tjelovježba pomaže:
Smanjiti kolesterol
Kontrolirati razine šećera u krvi ako imate dijabetes
Smanjiti visok krvni tlak
Izgubiti suvišnu težinu
Poboljšati zdravlje vašeg srca i pluća
Povećati razinu energije
Poboljšati emocionalno zdravlje
Kontroliranje šećera u krvi ako imate dijabetes: Dijabetes se javlja kada tijelo ne proizvodi dovoljno inzulina ili ne može pravilno koristiti inzulin. Inzulin je hormon koji kontrolira količinu šećera u krvi. Visoka razina šećera u krvi može uzrokovati probleme u mnogim dijelovima vašeg tijela. Dijabetes je najčešći uzrok zatajenja bubrega. S dijabetesom, mali krvni sudovi u tijelu postaju oštećeni. To može dovesti do stvrdnjavanja arterija i povećati šanse za srčani udar i moždani udar. Kada su krvne žile u bubrezima oštećene, vaši bubrezi ne mogu pravilno čistiti krv. Protein je prisutan u vašem urinu, a otpadni proizvodi se gomilaju u vašoj krvi.
Također, dijabetes može oštetiti vaš živčani sustav. To može uzrokovati poteškoće pri pražnjenju vašeg mjehura, a pritisak koji nastaje od punog mjehura može se vratiti i oštetiti bubrege u ljudi koji još nisu na dijalizi.
Održavanje emocionalnog zdravlja: Ponekad se možete osjećati depresivno ili ljutito. Iako su ti osjećaji normalni, oni vam mogu otežati slijeđenje plana liječenja i povratak normalnoj rutini. Također, negativni osjećaji mogu povećati vašu šansu za dobivanje srčane bolesti ili pogoršati postojeću situaciju. Važno je zatražiti liječenje ako imate ove osjećaje.
Prestanite pušiti: Ako ste pušač, trebali biste se posavjetovati s vašim liječnikom o programu koji će vam pomoći da prestanete. Pušenje povećava rizik od nastanka raka, problema s disanjem, visokog krvnog tlaka, srčanih i krvožilnih bolesti te mnogih drugih problema. Pušenje je glavni faktor rizika za srčani udar i moždani udar. Može ometati djelovanje lijekova koji se koriste za liječenje visokog krvnog tlaka. Nekontrolirani ili nedovoljno kontrolirani visoki krvni tlak vodeći je uzrok bolesti bubrega. Osim toga, pušenje usporava dotok krvi u vitalne organe poput bubrega i može pogoršati već postojeću bolest bubrega.

Trošak hemodijalize u Turskoj 2025. godine
Sve vrste medicinske skrbi poput hemodijalize su vrlo pristupačne u Turskoj. Mnogi faktori utječu na određivanje troškova hemodijalize u Turskoj. Vaš proces s Healthy Türkiye-om trajat će od trenutka kada odlučite obaviti hemodijalizu u Turskoj do trenutka kada se potpuno oporavite, čak i ako se vratite kući. Točan trošak postupka hemodijalize u Turskoj ovisi o vrsti operacije koja se provodi.
Trošak hemodijalize u Turskoj ne pokazuje velike varijacije u 2025. U usporedbi s troškovima u razvijenim zemljama poput Sjedinjenih Država ili Ujedinjenog Kraljevstva, troškovi hemodijalize u Turskoj su relativno niski. Stoga nije čudno da pacijenti iz cijelog svijeta dolaze u Tursku na postupke hemodijalize. Međutim, cijena nije jedini faktor koji utječe na izbor. Preporučujemo potražiti bolnice koje su sigurne i imaju recenzije o hemodijalizi na Googleu. Kada se ljudi odluče za medicinsku pomoć u vezi s hemodijalizom, ne samo da će imati postupke po niskim cijenama u Turskoj, već će dobiti i najsigurniju i najbolju njegu.
U klinikama ili bolnicama ugovorenima s Healthy Türkiye-om, pacijenti će primiti najbolju hemodijalizu od specijalističkih doktora u Turskoj po pristupačnim cijenama. Timovi Healthy Türkiye-a osiguravaju medicinsku njegu putem postupaka hemodijalize i kvalitetno liječenje pacijenata po minimalnim troškovima. Kada kontaktirate asistente Healthy Türkiye-a, možete dobiti besplatne informacije o trošku hemodijalize u Turskoj i što taj trošak uključuje.
Cijena hemodijalize u UK je između £1.000-£1.500
Cijena hemodijalize u SAD-u je između $1.000-$5.000.
Cijena hemodijalize u Turskoj je između $500-$700.
Cijena hemodijalize u UK?
Cijena hemodijalize u SAD-u?
Cijena hemodijalize u Turskoj?
Zašto odabrati Tursku za hemodijalizu?
Turska je čest izbor među međunarodnim pacijentima koji traže naprednu hemodijalizu. Zdravstveni postupci u Turskoj sigurni su i učinkoviti, s visokim postotkom uspješnosti, poput hemodijalize. Povećana potražnja za visokokvalitetnom hemodijalizom po pristupačnim cijenama učinila je Tursku popularnim odredištem za medicinski turizam. U Turskoj, hemodijaliza se izvodi od strane visoko iskusnih i obučenih doktora uz pomoć najsuvremenije svjetske tehnologije. Hemodijaliza se obavlja u Istanbulu, Ankari, Antaliji i drugim većim gradovima. Razlozi za odabir hemodijalize u Turskoj su sljedeći:
Visokokvalitetne bolnice: Joint Commission International (JCI) akreditirane bolnice imaju namjenske jedinice za hemodijalizu koje su posebno dizajnirane za pacijente. Međunarodni i domaći strogi protokoli omogućuju učinkovitu i uspješnu hemodijalizu pacijenata u Turskoj.
Kvalificirani stručnjaci: Timovi stručnjaka uključuju medicinske sestre i specijalističke liječnike koji zajedno provode hemodijalizu prema potrebama pacijenta. Svi uključeni liječnici imaju veliko iskustvo u provođenju hemodijalize.
Pristupačna cijena: Trošak hemodijalize u Turskoj je pristupačan u usporedbi s Europom, SAD-om, Ujedinjenim Kraljevstvom, Singapurom, Australijom, itd.
Visoka stopa uspjeha: Visoko iskusni stručnjaci, najbolja dostupna tehnologija i strogo poštivanje sigurnosnih smjernica za post-operativnu njegu pacijenta rezultiraju visokom stopom uspjeha hemodijalize u Turskoj.
Sveobuhvatan paket za hemodijalizu u Turskoj
Healthy Türkiye nudi sveobuhvatne pakete za hemodijalizu u Turskoj po znatno nižim cijenama. Iznimno profesionalni i iskusni liječnici i tehničari provode visokokvalitetnu hemodijalizu. Trošak hemodijalize u europskim zemljama može biti prilično skup, osobito u UK-u. Healthy Türkiye pruža jeftine sveobuhvatne pakete za duži i kraći boravak hemodijalize u Turskoj. Zbog mnogih čimbenika, možemo vam pružiti brojne mogućnosti za vašu hemodijalizu u Turskoj.
Cijena hemodijalize razlikuje se od drugih zemalja zbog medicinskih naknada, cijena rada osoblja, deviznih tečajeva i tržišne konkurencije. Možete uštedjeti znatno više na hemodijalizi u odnosu na druge zemlje u Turskoj. Kad kupite sveobuhvatan paket hemodijalize s Healthy Türkiye, naš zdravstveni tim će vam predstaviti hotele koje možete odabrati. Kod medicinskog putovanja za hemodijalizu, cijena vašeg boravka bit će uključena u trošak sveobuhvatnog paketa.
U Turskoj, kada kupite sveobuhvatan paket hemodijalize putem Healthy Türkiye, uvijek ćete dobiti VIP transfere. Te usluge pruža Healthy Türkiye u suradnji s bolnicama visoke kvalifikacije za hemodijalizu u Turskoj. Timovi Healthy Türkiye-a organiziraju sve oko hemodijalize za vas i pobrinut će se da vas preuzmu s aerodroma te sigurno dovezu do vašeg smještaja.
Nakon što se smjestite u hotel, bit ćete prevezeni do i od klinike ili bolnice za hemodijalizu. Nakon što vaša hemodijaliza bude uspješno završena, transferni tim će vas vratiti na aerodrom na vrijeme za vaš let kući. U Turskoj, svi paketi za hemodijalizu mogu se organizirati na zahtjev, što smiruje umove naših pacijenata.
Najbolje bolnice u Turskoj za hemodijalizu
Najbolje bolnice u Turskoj za hemodijalizu su Memorial Hospital, Acıbadem International Hospital i Medicalpark Hospital. Ove bolnice privlače pacijente iz cijelog svijeta koji traže hemodijalizu zbog svojih pristupačnih cijena i visokih stopa uspješnosti.
Najbolji doktori i kirurzi u Turskoj za hemodijalizu
Najbolji doktori i kirurzi u Turskoj za hemodijalizu visoko su kvalificirani stručnjaci koji nude specijaliziranu skrb i napredne postupke. Sa svojim znanjem i suvremenim tehnikama, ovi specijalisti osiguravaju da pacijenti dobiju visokokvalitetnu hemodijalizu i postignu optimalne zdravstvene rezultate.
Često postavljana pitanja
Postoje dvije vrste dijalize. U hemodijalizi, krv se pumpa iz vašeg tijela do aparata za umjetni bubreg, i vraća u vaše tijelo kroz cijevi koje vas povezuju s strojem, dok kod peritonealne dijalize unutrašnja obloga vašeg trbuha djeluje kao prirodni filter.
Postoje 3 glavne vrste dijalize: hemodijaliza u centru, kućna hemodijaliza i peritonealna dijaliza.
Prosječni životni vijek na hemodijalizi je 5-10 godina, no mnogi pacijenti su dobro živjeli na dijalizi 20 ili čak 30 godina.
Ovo varira od osobe do osobe. Ljudi koji prestanu s dijalizom mogu živjeti od jednog tjedna do nekoliko tjedana, ovisno o količini funkcije bubrega koju imaju preostalu i njihovom cjelokupnom zdravstvenom stanju.
Najčešći lijek je kalcij karbonat. Mora se uzimati na početku svakog obroka.
Indikacije za početak dijalize su: neukrotiva hiperkalemija; acidoza; uremijski simptomi (mučnina, pruritus, malaksalost); terapijom neodgovorljiv preopterećenje tekućinom; kronična bubrežna bolest (CKD) 5. stupanj.