Hemodialýza v Turecku
Healthy Türkiye vám pomôže nájsť najlepšiu hemodialýzu v Turecku za dostupné ceny a prijíma 360-stupňový prístup k službám vo všetkých oblastiach zdravia prostredníctvom pridružených nemocníc.
- Hlavná stránka
- Lekárska Starostlivosť
- Hemodialýza v Turecku

O hemodialýze v Turecku
V Turecku sa pri hemodialýze používa umelá oblička (hemodialyzátor), ktorý odstraňuje odpadové látky, nadbytočné chemikálie a tekutiny z vašej krvi. Na to, aby sa krv dostala do umelej obličky, lekár musí vytvoriť prístup k vašim krvným cievam. Prístup je vytvorený drobnou operáciou do vašej ruky alebo nohy.
Niekedy sa prístup vytvára spojením tepny a žily pod kožou a vytvorením väčšej cievy, nazývanej fistula. Ak však vaše krvné cievy nie sú dostatočné pre fistulu, lekár môže použiť mäkkú plastovú rúrku na spojenie tepny a žily pod kožou. Tomu sa hovorí graft. Zriedkavo sa prístup vytvára pomocou úzkej plastovej trubice, nazývanej katéter, ktorá sa zasunie do veľkej žily na krku. Tento typ prístupu môže byť dočasný, ale niekedy sa používa na dlhodobú liečbu.
Hemodialýza sa v Turecku zvyčajne vykonáva trikrát týždenne, 3 až 4 hodiny denne, v závislosti od toho, ako dobre pracujú obličky a koľko tekutiny sa nahromadilo medzi liečbami.
Hlavnou úlohou obličiek je odstraňovať toxíny a nadbytočné tekutiny z krvi. Ak sa odpadové látky v tele nahromadia, môžu byť nebezpečné a dokonca spôsobiť smrť. Hemodialýza v Turecku vykonáva niektoré úlohy obličiek, keď prestanú správne fungovať. Môže odstrániť prebytočnú soľ, vodu a odpadové produkty, aby sa nehromadili vo vašom tele. Môže udržiavať bezpečné hladiny minerálov a vitamínov v tele. Tiež, hemodialýza v Turecku pomáha kontrolovať krvný tlak a produkovať červené krvinky.

Postup hemodialýzy v Turecku
Hemodialýza v Turecku je proces čistenia krvi osoby, ktorých obličky nefungujú normálne. Hemodialýza dosahuje mimo telové odstránenie odpadových produktov ako kreatinín a močovina a voľnej vody z krvi, keď sú obličky v stave zlyhania. Alternatívnou metódou na mimo telové delenie krvných zložiek ako plazmy alebo buniek je afereza.
V Turecku môže byť hemodialýza ambulantnou alebo hospitalizovanou terapiou. Rutinná hemodialýza sa môže vykonávať na ambulantnom oddelení dialýzy, buď v špeciálne navrhnutej miestnosti v nemocnici alebo v samostatnej klinike. Menej často sa môže hemodialýza vykonávať doma. V Turecku sa hemodialýza v klinike iniciuje a riadi špecializovaným personálom zloženým zo sestier a technikov; dialyzačné liečby doma si môžete začať a riadiť sami alebo ich môžete robiť spoločne s pomocou vyškolenej osôby, ktorá je obvykle členom rodiny.
Zdravé obličky človeka by mali dennočne prefiltrovať okolo 120-150 litrov krvi. Ak obličky nefungujú zdravo, odpadové látky sa hromadia v krvi. Nakoniec to môže viesť ku kóme a smrti. Okrem toho, v Turecku hemodialýza zabraňuje dosiahnutiu nebezpečných úrovní odpadových produktov v krvi. Môže tiež odstrániť toxíny alebo lieky z krvi v núdzovom prostredí. Môžete získať informácie o celom postupe hemodialýzy kontaktovaním Healthy Türkiye. S naším odborným tímom môžete prediskutovať, ktorá možnosť je najvhodnejšia pre vaše potreby.
Prečo sa hemodialýza vykonáva v Turecku?
Váš lekár vám pomôže určiť, kedy by ste mali začať s hemodialýzou na základe niekoľko faktorov, vrátane vášho celkového zdravia, funkcie obličiek, symptómov, kvality života a osobných preferencií.
Keď si všimnete príznaky a symptómy zlyhania obličiek (uremia), ako sú nevoľnosť, vracanie, opuch alebo únava, váš lekár použije vašu odhadovanú glomerulárnu filtráciu (eGFR) na meranie úrovne funkcie vašich obličiek. eGFR sa vypočíta pomocou výsledkov vášho krvného kreatinínového testu, pohlavia, veku a ďalších faktorov. Toto meranie vašej funkcie obličiek môže pomôcť naplánovať vašu liečbu, vrátane toho, kedy začať s hemodialýzou.
Hemodialýza môže pomôcť vášmu telu kontrolovať krvný tlak a udržiavať správnu rovnováhu tekutiny a rôznych minerálov, ako je draslík a sodík vo vašom tele. Normálne by sa hemodialýza mala začať skôr, než vaše obličky prestanú fungovať až do bodu, kedy spôsobujú život ohrozujúce komplikácie. Spoločné príčiny zlyhania obličiek zahŕňajú:
Vysoký krvný tlak
Zápal obličiek alebo glomerulonefritída
Cysty v obličkách
Dedičné ochorenia obličiek
Dlhodobé užívanie nesteroidných protizápalových liekov alebo iných liekov, ktoré by mohli poškodiť obličky
Okrem toho môžu vaše obličky náhle zlyhať po závažnom ochorení, komplikovanej operácii, infarkte alebo iných vážnych problémoch. Opýtajte sa zdravotného tímu Healthy Türkiye na viac informácií o vašich možnostiach. Toto je individuálne rozhodnutie, pretože prínosy dialýzy môžu variovať v závislosti na vašich konkrétnych zdravotných problémoch.

Záleží nám na vašom zdraví
Healthy Türkiye ponúka to najlepšie pre vaše zdravie a pohodlie. S nami sa budete cítiť výnimočne.
Nepretržitá kvalitná osobná asistencia počas celej vašej cesty
Prispôsobiteľné all-inclusive balíky pre vás
Získajte správne rady pre svoje zdravie
Ako funguje hemodialýza?
Dialyzátor je kľúčom k procesu hemodialýzy. Dialyzátor sa nazýva umelá oblička, pretože filtruje krv, čo bola úloha obličiek. Dialyzátor je dutá plastová trubica o dĺžke približne jeden meter a s priemerom tri centimetre, ktorá obsahuje mnoho maličkých filtrov.
V dialyzátore sú dve časti; časť pre dialyzát a časť pre krv. Tieto dve časti sú oddelené poloprepriepustnou membránou, takže sa nemiešajú. Poloprepriepustná membrána má mikroskopické otvory, ktoré umožňujú prechod iba určitých látok cez membránu. Pretože je semipermeabilná, membrána umožňuje prechod vody a odpadov, ale neumožňuje prechod krvným bunkám.
Dialyzát, tiež nazývaný dialyzačná tekutina, dialyzačný roztok alebo kúpeľ, je roztok čistej vody, elektrolytov a solí ako bikarbonát a sodík. Úlohou dialyzátu je vytiahnuť toxíny z krvi do dialyzátu a tento proces funguje prostredníctvom difúzie. Krv pacienta na hemodialýze má vysokú koncentráciu odpadu, zatiaľ čo dialyzát má nízku koncentráciu odpadu.
V dôsledku rozdielu v koncentrácii odpad prechádza semipermeabilnou membránou, aby sa vytvorilo rovnaké množstvo na oboch stranách. Dialyzačný roztok sa potom spolu s odpadom splachuje do odtoku. Tiež elektrolyty v dialyzačnom roztoku sa používajú na vyváženie elektrolytov v krvi pacienta. Prebytočná tekutina sa odstraňuje filtráciou, tlačí sa von vyšším tlakom na strane krvi než na strane dialyzátu.
Príprava na hemodialýzu v Turecku
Hemodialýza je komplexná liečba, ktorá si vyžaduje čas na pochopenie. Keďže väčšina pacientov sa necíti chorá, až kým nezačne hemodialýza, pravdepodobne sa budete cítiť ešte dobre, keď s vami lekár začne konzultovať pripravenie na hemodialýzu. Nikto vás nechce spustiť s dialýzou skôr, než to potrebujete, ale príprava na hemodialýzu si vyžaduje čas.
Mali by ste chrániť žily vo svojej rúke pred začatím dialýzy. Ak máte ochorenie obličiek, pripomeňte poskytovateľom zdravotnej starostlivosti alebo sestrám, aby odber krvi a zavedenie infúzie vykonávali len v žilách pod zápästím; napríklad ich požiadajte, aby použili žilu na zadnej strane vašej ruky. Ak je žila v ruke poškodená infúziou alebo opakovanými odbermi krvi, táto žila sa už nemusí dať použiť na hemodialýzu.
Operácia cévneho prístupu
Jedným z dôležitých krokov pred začatím hemodialyzačnej liečby v Turecku je absolvovanie menšej operácie pre vytvorenie cévneho prístupu. Cévny prístup bude vašou životne dôležitou spojkou, cez ktorú sa budete pripájať k dialýzoru. Dialýza pohybuje krv cez filter vysokou rýchlosťou a prietok krvi je veľmi silný. Tento prístroj odoberá a vracia takmer pollitra krvi do vášho tela za minútu. Prístup bude časťou vášho tela, kde sa vkladajú ihly, aby vaša krv prúdila z a vracala sa do vášho tela vysokou rýchlosťou počas dialýzy.
Existujú tri typy cévneho prístupu:
Arterio-venózna (AV) fistula
AV gréft
Katedrál
Úzko spolupracujte so svojím nefrologom a vaskulárnym chirurgom, aby bol prístup pripravený v predčase. Uzdravenie môže trvať niekoľko mesiacov. Cieľom je, aby bol váš prístup pripravený na použitie, keď ste pripravení na dialýzu.
AV Fistula: Najbežnejší typ dlhodobého prístupu je AV fistula. Chirurg spojí artériu so žilou, obyčajne vo vašej ruky, na vytvorenie AV fistuly. Artéria je krvná cieva, ktorá prenáša krv preč od srdca, a žila je krvná cieva, ktorá prenáša krv späť k srdcu. Keď chirurg spojí artériu so žilou, žila sa rozšíri a zosilní, čím sa zjednoduší vloženie ihiel pre hemodialýzu.
Okrem toho, AV fistula má veľký priemer, ktorý umožňuje krvi rýchlo prúdiť z a späť do vášho tela. Cieľom je umožniť vysoký prietok krvi, aby čo najviac krvi mohlo prejsť dialýzorom. AV fistula sa považuje za najlepšiu metódu, pretože:
poskytuje najvyšší prietok krvi pre dialýzu
je menej pravdepodobné, že sa infikuje alebo upchá
vydrží dlhšie
ľudia môžu ísť domov po zákroku na ambulantnej báze.
AV gréft: Ak problémy s vašimi žilami zabraňujú vytvoreniu AV fistuly, môže byť pre vás vhodný AV gréft. Pri tvorbe AV gréftu váš chirurg použije umelú trubicu na spojenie artérie so žilou. AV gréft môžete používať na hemodialýzu čoskoro po operácii. Avšak, pravdepodobnejšie budete mať problémy s infekciou a krvnými zrazeninami. Opakované krvné zrazeniny môžu blokovať prietok krvi cez gréft a sťažiť alebo znemožniť hemodialýzu.
Katéter pre dočasný prístup: Ak vaše ochorenie obličiek postupovalo rýchlo alebo ste nemali zriadený cévny prístup pred potrebou dialýzy, možno budete potrebovať venózny katéter, ktorý je malá, mäkká trubica vložená do žily na vašom krku, hrudi alebo nohe blízko slabín ako dočasný prístup. Nefrológ alebo intervenčný rádiológ vloží venózny katéter, keď ste v nemocnici alebo v ambulantnej klinike. Môžete dostať lokálnu anestéziu a lieky na udržanie pokoja a relaxácie počas zákroku.
Počas hemodialýzy v Turecku
Počas liečby sedíte alebo ležíte v kresle, zatiaľ čo vaša krv prúdi cez dialýzor. Môžete čas využiť na sledovanie televízie alebo filmu, čítanie alebo spanie, a ak prijímate hemodialýzu v noci, môžete spať počas zákroku.
Príprava: Vaša váha, krvný tlak, pulz a teplota sú kontrolované a potom je koža pokrývajúca vašu prístupovú oblasť očistená.
Začiatok: Počas hemodialýzy sú dve ihly vložené do vašej ruky cez prístupovú oblasť a pripevnené tak, aby zostali pevne na mieste. Každá ihla je pripevnená k pružnej plastovej trubici, ktorá sa pripája k dialýzoru. Cez trubicu dialýzor filtruje vašu krv pár uncí naraz, čo umožňuje odpadovým produktom a extra tekutinám prejsť z krvi do čistiacej tekutiny zvanej dialyzát. Filtrovaná krv sa vracia do tela cez druhú trubicu.
Príznaky: Môžete pociťovať nevoľnosť a brušné kŕče, keď sa z tela odoberajú nadbytočné tekutiny, najmä ak ste medzi dialyzačnými sedením získali väčšie množstvo tekutiny. Ak sa necítite dobre počas zákroku, môžete požiadať svoj tím starostlivosti, aby minimalizovali vedľajšie účinky úpravou rýchlosti hemodialýzy, liekov alebo hemodialyzačných tekutín.
Monitoring: Pretože krvný tlak a srdcový rytmus môžu kolísať pri odstraňovaní nadbytočných tekutín z vášho tela, váš krvný tlak a srdcový rytmus budú kontrolované niekoľkokrát počas každej relácie.
Ukončenie: Po dokončení hemodialýzy sú ihly odstránené z vašej prístupovej oblasti a na miesto sa aplikuje tlakový obväz, aby sa zabránilo krvácaniu. Vaša váha môže byť opäť zaznamenaná. Potom ste voľný ísť k svojim každodenným aktivitám až do ďalšej relácie.

Domáca hemodialýza v Turecku
Hemodialýza sa môže vykonávať doma a môžete si ju robiť sami. Avšak, mali by ste mať niekoho, kto vám pomáha. Domáca hemodialýza môže pomôcť zaradiť vašu liečbu do vášho každodenného programu. Odborníci tvrdia, že čím viac človek vie o liečbe a čím nezávislejší človek je, tým lepšie sa bude na dialýze dariť. Tri typy hemodialýzy sa môžu vykonávať doma. Sú to:
1. Konvenčná domáca hemodialýza v Turecku
Toto sa robí trikrát týždenne po dobu 3-4 hodín alebo dlhšie pri každom raze. Vy a váš partner pri starostlivosti by ste mali byť vyškolení pred tým, ako to robiť bezpečne a riešiť prípadné problémy. Školenie môže trvať niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov.
2. Krátka denná domáca hemodialýza v Turecku
Toto sa obyčajne robí 5-7 krát do týždňa pomocou strojov určených na krátke, denné domáce ošetrenie. Liečby trvajú väčšinou asi dve hodiny každá. Vy a váš partner pri starostlivosti by ste mali byť vyškolení počas niekoľkých týždňov. Pretože dialýza sa robí častejšie, menej tekutín sa vo všeobecnosti potrebuje odstrániť pri každom raze. Táto situácia znižuje príznaky ako bolesti hlavy, nevoľnosť, kŕče a pocit „unavenosti“ po liečbe. Navyše kontrola určitých krv biochemických vzorcov, ako je fosfor, je oveľa lepšia s dennou dialýzou.
3. Nočná domáca hemodialýza v Turecku
Toto je dlhé, pomalé ošetrenie robené v noci počas spánku. Môže sa vykonávať 6 nocí do týždňa alebo každý druhý večer, v závislosti od toho, čo vám predpíše váš lekár. Liečby často trvajú asi 6-8 hodín. Vy a váš partner pri starostlivosti by ste mali byť vyškolení počas niekoľkých týždňov. Viac hodín hemodialýzy každý týždeň pomáha odstrániť viac odpadu.
V Turecku môže byť tiež možné kombinovať dennú a nočnú domácu hemodialýzu. Či môžete kombinovať procedúry závisí na vašich potrebách, vašom zdravotnom stave a type dialýzového stroja, ktorý máte. Existuje niekoľko výhod domácej hemodialýzy:
Domáca hemodialýza vám umožňuje stanoviť si vlastný rozvrh. Môžete si vybrať časy liečby, aby vyhovovali iným aktivitám, ako je chodenie do práce alebo starostlivosť o člena rodiny. Často si pacienti dávajú viac dialýzy sami, čo znamená, že:
sa cítia lepšie a majú lepšiu kontrolu krvného tlaku,
menej obmedzujú na stravu a tekutiny,
ušetriť čas, pretože nemusia cestovať do dialyzačnej kliniky a späť, a;
menej často jazdiť na kliniku.
Fyzické zdravie s hemodialýzou v Turecku
Ľudia na dialýze sú oveľa viac náchylní na ochorenia srdca a krvných ciev ako bežná populácia. Toto vyššie riziko je spôsobené ochorením obličiek a ďalšími zdravotnými problémami, ako je cukrovka a vysoký krvný tlak. Je veľmi dôležité, aby ste robili všetko, čo môžete, na prevenciu alebo zvládanie problémov so srdcom a krvnými cievami. Plán liečby by mal pomôcť:
Získať dostatok dialýzy: Dostatok dialýzy je dôležitý na to, aby ste sa cítili dobre. Každý mesiac sa robia špeciálne krvné testy, ktoré pomáhajú lekárovi rozhodnúť, či dostávate dostatočnú liečbu. Jeden test je Kt/V; druhý je redukčný pomer močoviny (URR). Ak dostávate dostatočnú dialýzu, váš Kt/V by mal byť prinajmenšom 1,2. a ak sa používa URR, mal by byť 65 percent alebo viac. Ak sú vaše hodnoty príliš nízke, jeden z možných dôvodov môže byť, že váš prístup nefunguje správne. Mali by ste požiadať svoj dialyzačný tím, aby to skontroloval. Ďalším dôvodom môže byť potreba viac času na dialýze na vylúčenie odpadu.
Udržiavať krvný tlak pod kontrolou: Vysoký krvný tlak môže spôsobiť ochorenie obličiek. Je to taktiež komplikácia ochorenia obličiek a ak váš krvný tlak nie je kontrolovaný, môže to spôsobiť problémy so srdcom a krvnými cievami, ako je tvrdnutie tepien a zväčšenie srdca. Obmedzenie príjmu tekutín a soli pomôže udržiavať váš krvný tlak pod kontrolou.
Cieľový krvný tlak pre pacientov na dialýze pred ošetrením je menej ako 140/90 a cieľový krvný tlak po ošetrení je menej ako 130/80. Lekár alebo sestra kontroluje, či sú vaše údaje krvného tlaku v cieľových hodnotách. Ak si kontrolujete krvný tlak sami, mali by ste si viesť záznamy o denných údajoch a ukázať to svojmu lekárovi pri každej návšteve.
Tabletky na krvný tlak, ktoré sú všeobecne preferované u ľudí s CKD, sa nazývajú inhibítory enzýmu konvertujúceho angiotenzín (ACE) alebo blokátory receptoru angiotenzínu (ARBs). Nasledovanie rád lekára, užívanie liekov podľa predpisu, správna strava a cvičenie značne pomôžu dosiahnuť zdravý krvný tlak.
Znížiť vysoké hladiny cholesterolu: Vysoké hladiny tukov ako cholesterol v krvi zvyšujú vaše riziko vzniku problémov srdca a krvných ciev. Mali by ste si nechať urobiť krvné testy na kontrolu celkového cholesterolu a ďalších tukov v krvi. Ak sú vaše hodnoty príliš vysoké, možno budete potrebovať dodržiavať nízkotučnú stravu a viac cvičiť. Niektorí pacienti môžu potrebovať aj medikamentóznu liečbu na zníženie cholesterolu.
Dodržiavať zdravú stravu: Správne stravovanie vám pomôže zostať zdravým. Je dôležité, aby ste mali správne množstvo proteínov, kalórií, tekutín, vitamínov a minerálov denne. Dietológ vám pomôže plánovať jedlá, aby ste získali správnu rovnováhu živín. Váš lekár a dietológ vám môžu tiež odporučiť obmedziť príjem potravín s vysokým obsahom nasýtených tukov a cholesterolu, ako sú vajcia, plnotučné mlieko, väčšina syrov a vyprážané jedlá. Potraviny s vysokým obsahom draslíka a fosforu tiež treba obmedziť, pretože vysoké hladiny draslíka a fosforu v krvi môžu byť škodlivé.
Konzumácia potravín, ktoré sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, môže byť užitočná, medzi ne patrí studenovodná ryba ako losos, aljašská treska, jazerná pstruha a sardinky, a ďalšie potraviny ako ľanový olej, kanolový olej a vlašské orechy. Tí, ktorí sú na strave s modifikovaným obsahom proteínov alebo draslíka, by mali pred zmenou svojho jedálnička konzultovať so svojím lekárom a dietológom.
Liečiť anémiu: Väčšina pacientov s ochorením obličiek bude mať anémiu. Anémia znamená nízky počet červených krviniek a červené krvinky prenášajú kyslík z vašich pľúc do všetkých častí vášho tela, aby vám poskytli energiu na každodenné aktivity. Keď máte ochorenie obličiek, obličky nemôžu produkovať dostatok dôležitého hormónu nazývaného erytropoetín (EPO). EPO dáva vášmu telu pokyn na tvorbu červených krviniek a bez dostatočného množstva EPO sa váš počet červených krviniek zníži a vznikne anémia.
Anémia môže spôsobiť, že sa človek cíti unavený, vyzerá bledo, má zlú chuť do jedla, má problémy so spánkom, má dýchacie ťažkosti a zrýchlený tep. Ako vysoký krvný tlak, aj anémia môže viesť k srdcovým problémom nazývaným hypertrofia ľavej komory. Ventilálna hypertrofia je zahustenie hlavnej pumpovacej komory vášho srdcového svalu a nastáva, pretože ľavá komora sa zväčšuje z nadmerného zaťaženia. Liečba anémie pomáha srdcu zostať zdravým.
Lekár môže zistiť, či máte anémiu, meraním hladiny vášho hemoglobínu. Keď ste na hemodialýze, váš hemoglobín sa pravidelne meria na kontrolu anémie. Cieľom liečby anémie je udržať hladinu vášho hemoglobínu medzi 11 a 12.
Udržiavať rovnováhu dôležitých minerálov ako vápnik a fosfor: Tieto dôležité minerály môžu byť v nerovnováhe, keď máte CKD, a výsledkom môže byť, že kosti stratia vápnik a stanú sa slabými v priebehu času. Niektoré vápniky a fosfory môžu skončiť v častiach vášho tela, kde nepatria, ako je vaše srdce a krvné cievy. Tým sa krvné cievy stávajú tuhšími a úzkymi. Keď sa to stane, zvyšuje sa riziko srdcového infarktu alebo mozgovej príhody. Lieky sú k dispozícii na liečbu kostných a minerálnych porúch, ktoré prichádzajú s CKD.
Zvyšovanie fyzickej aktivity: Mali by ste sa opýtať svojho lekára na cvičebný program, ktorý je pre vás vhodný. Pravidelné cvičenie pomáha:
Znížiť cholesterol,
Kontrolovať hladinu cukru v krvi, ak máte cukrovku,
Znížiť vysoký krvný tlak,
Stratiť nadbytočnú hmotnosť,
Zlepšiť zdravie vášho srdca a pľúc,
Zvýšiť úroveň vaša energia,
Zlepšiť emocionálne zdravie,
Kontrolovať hladiny cukru v krvi, ak máte cukrovku: Cukrovka nastáva, keď vaše telo nevytvára dostatok inzulínu alebo nevie správne použiť inzulín. Inzulín je hormón, ktorý kontroluje množstvo cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi môže spôsobiť problémy v mnohých častiach vášho tela. Cukrovka je najčastejšou príčinou zlyhania obličiek. Pri cukrovke sa malé krvné cievy v tele poškodzujú. To môže viesť k tvrdnutiu tepien a zvýšiť šance na srdcový infarkt a mozgovú príhodu. Keď sú krvné cievy v obličkách poškodené, vaše obličky nemôžu správne čistiť vašu krv. Bielkoviny sú vo vašom moči, a odpadové produkty sa hromadia vo vašej krvi.
Rovněž cukrovka môže poškodiť váš nervový systém. To môže spôsobiť ťažkosti s vyprázdňovaním močového mechúra a tlak vyplývajúci z plného močového mechúra môže vrátiť a poškodiť obličky u ľudí, ktorí ešte nie sú na dialýze.
Udržiavať emocionálne zdravie: Niekedy sa môžete cítiť depresívne alebo nahnevaní. Hoci tieto pocity sú normálne, môžu sťažovať dodržiavanie vášho liečebného plánu a návrat k normálnemu režimu. Tiež negatívne pocity môžu zvýšiť vaše šance na získanie srdcovej choroby alebo zhoršiť. Je dôležité vyhľadať liečbu, ak máte tieto pocity.
Prestať fajčiť: Ak ste fajčiar, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o programe na ukončenie fajčenia. Fajčenie zvyšuje riziko vzniku rakoviny, dýchacích problémov, vysokého krvného tlaku, ochorení srdca a ciev a mnohých ďalších problémov. Fajčenie je významným rizikovým faktorom pre infarkt a mŕtvicu. Môže narušiť účinnosť liekov používaných na liečbu vysokého krvného tlaku. Neriadený alebo zle kontrolovaný vysoký krvný tlak je vedúcou príčinou ochorenia obličiek. Okrem toho, fajčenie spomaľuje prietok krvi do životne dôležitých orgánov ako sú obličky a môže zhoršovať už existujúce ochorenie obličiek.

Cena hemodialýzy v Turecku v roku 2025
Všetky typy zdravotnej starostlivosti, ako je hemodialýza, sú v Turecku veľmi cenovo dostupné. Mnoho faktorov je tiež zahrnutých do stanovenia nákladov na hemodialýzu v Turecku. Váš proces s Healthy Türkiye začne v momente, keď sa rozhodnete pre hemodialýzu v Turecku, a trvá až do okamihu, keď budete úplne zotavení, aj keď už budete doma. Presné náklady na hemodialýzu v Turecku závisia od typu zákroku zahrnutého do liečby.
Náklady na hemodialýzu v Turecku sa v roku 2025 veľmi nemenia. V porovnaní s nákladmi vo vyspelých krajinách ako sú Spojené štáty alebo Spojené kráľovstvo, sú náklady na hemodialýzu v Turecku relatívne nízke. Preto nie je divu, že pacienti z celého sveta prichádzajú do Turecka na hemodialýzové procedúry. Cena však nie je jediným faktorom ovplyvňujúcim výber. Odporúčame hľadať nemocnice, ktoré sú bezpečné a majú recenzie hemodialýzy na Googli. Keď sa ľudia rozhodnú vyhľadať lekársku pomoc pre hemodialýzu, budú mať nielen nízkonákladové procedúry v Turecku, ale tiež najbezpečnejšiu a najlepšiu liečbu.
Na klinikách alebo v nemocniciach zmluvne spojených s Healthy Türkiye, pacienti dostanú najlepšiu hemodialýzu od špecializovaných doktorov v Turecku za cenovo dostupné sazby. Healthy Türkiye tímy poskytujú lekársku starostlivosť pre hemodialýzové procedúry a vysoko kvalitné liečbu pacientom za minimálne náklady. Keď kontaktujete Healthy Türkiye asistentov, môžete získať bezplatné informácie o nákladoch na hemodialýzu v Turecku a čo tieto náklady zahŕňajú.
Cena hemodialýzy v Spojenom kráľovstve je medzi £1.000-£1.500
Cena hemodialýzy v USA je medzi $1.000-$5.000.
Cena hemodialýzy v Turecku je medzi $500-$700.
Cena hemodialýzy v Spojenom kráľovstve?
Cena hemodialýzy v USA?
Cena hemodialýzy v Turecku?
Prečo si vybrať Turecko pre hemodialýzu?
Turecko je bežnou voľbou medzi medzinárodnými pacientmi vyhľadávajúcimi pokročilú hemodialýzu. Turecké zdravotné procedúry sú bezpečné a účinné operácie s vysokou úspešnosťou ako hemodialýza. Rastúci dopyt po vysoko kvalitnej hemodialýze za prijateľné ceny urobil z Turecka populárne cieľové miesto pre lekárske cestovanie. V Turecku je hemodialýza vykonávaná vysoko skúsenými a školenými lekármi s najmodernejšou technológiou na svete. hemodialýza sa vykonáva v Istanbule, Ankare, Antalyi a ďalších veľkých mestách. Dôvody pre výber hemodialýzy v Turecku sú nasledovné:
Vysokokvalitné nemocnice: Nemocnice, akreditované Joint Commission International (JCI), majú vyhradené hemodialyzačné jednotky, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre pacientov. Medzinárodné a národné prísne protokoly poskytujú efektívne a úspešné hemodialýzy pre pacientov v Turecku.
Kvalifikovaní odborníci: Odborné tímy zahŕňajú zdravotné sestry a špecializovaných lekárov, ktorí spolu vykonávajú hemodialýzu podľa potrieb pacienta. Všetci zapojení lekári sú vysoko skúsení vo vykonávaní hemodialýzy.
Cenovo dostupná cena: Náklady na hemodialýzu v Turecku sú prijateľné v porovnaní s Európou, USA, Spojeným kráľovstvom, Singapurom, Austráliou atď.
Vysoká úspešnosť: Vysoko skúsení špecialisti, najlepšia dostupná technológia a prísne dodržiavané bezpečnostné pokyny pre pooperačnú starostlivosť o pacienta, čo vedie k vysokej úspešnosti hemodialýzy v Turecku.
Kompletný balíček pre hemodialýzu v Turecku
Healthy Türkiye ponúka kompletné balíčky pre hemodialýzu v Turecku za oveľa nižšie ceny. Vysoko profesionálni a skúsení lekári a technici vykonávajú kvalitnú hemodialýzu. Náklady na hemodialýzu v európskych krajinách môžu byť dosť vysoké, najmä v Spojenom kráľovstve. Healthy Türkiye poskytuje lacné kompletné balíčky pre dlhodobé a krátkodobé pobyty na hemodialýze v Turecku. Vďaka mnohým faktorom vám môžeme poskytnúť množstvo príležitostí pre vašu hemodialýzu v Turecku.
Cena hemodialýzy sa líši od ostatných krajín kvôli lekárskym poplatkom, nákladom na prácu personálu, výmenným kurzom a trhovej konkurencii. Môžete ušetriť oveľa viac na hemodialýze v porovnaní s inými krajinami v Turecku. Keď zakúpite kompletný balíček hemodialýzy s Healthy Türkiye, náš tím zdravotnej starostlivosti vám predstaví hotely, z ktorých si môžete vybrať. V rámci cestovania na hemodialýzu bude vo vašom kompletnom balíčku zahrnutá tiež cena vášho pobytu.
V Turecku, keď si zakúpite kompletné balíčky hemodialýzy prostredníctvom Healthy Türkiye, vždy dostanete VIP transfery. Tieto poskytuje Healthy Türkiye, ktorá má zmluvu s vysoko kvalifikovanými nemocnicami pre hemodialýzu v Turecku. Healthy Türkiye tímy sa postarajú o všetky vaše záležitosti ohľadom hemodialýzy a vyzdvihnú vás z letiska a bezpečne odvezú do vášho ubytovania.
Po usídlení v hoteli budete prevážaní na kliniku alebo do nemocnice na hemodialýzu a späť. Po úspešnom dokončení hemodialýzy vás tím pre dopravu vráti na letisko včas pre váš let domov. V Turecku môžu byť všetky balíčky hemodialýzy zariadené na požiadanie, čo uvoľňuje mysle našich pacientov.
Najlepšie nemocnice v Turecku pre hemodialýzu
Najlepšie nemocnice v Turecku pre hemodialýzu sú Memorial Hospital, Acıbadem International Hospital a Medicalpark Hospital. Tieto nemocnice priťahujú pacientov z celého sveta hľadajúcich hemodialýzu vďaka ich prijateľným cenám a vysokému úspechu.
Najlepší doktori a chirurgovia v Turecku pre hemodialýzu
Najlepší doktori a chirurgovia v Turecku pre hemodialýzu sú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí poskytujú špecializovanú starostlivosť a pokročilé postupy. S ich odbornými znalosťami a sofistikovanými technikami títo špecialisti zaisťujú, že pacienti dostanú vysoko kvalitnú hemodialýzu a dosiahnu optimálne zdravotné výsledky.
Často kladené otázky
Existujú dva typy dialýzy. Pri hemodialýze je krv čerpaná z vášho tela do umelého obličkového prístroja a vracia sa späť do vášho tela cez trubice, ktoré vás spájajú s prístrojom. Pri peritoneálnej dialýze funguje vnútorná výstelka vášho brucha ako prirodzený filter.
Existujú 3 hlavné typy dialýzy: hemodialýza v centre, domáca hemodialýza a peritoneálna dialýza.
Priemerná dĺžka života na hemodialýze je 5-10 rokov, avšak mnohí pacienti žili dobre na dialýze 20 alebo dokonca 30 rokov.
To sa líši u každého jednotlivca. Ľudia, ktorí prestanú s dialýzou, môžu žiť kdekoľvek od jedného týždňa až po niekoľko týždňov, v závislosti od množstva zvyšnej funkcie obličiek a ich celkového zdravotného stavu.
Najčastejším liekom je kalciumkarbonát. Musí sa užívať na začiatku každého jedla.
Indikácie na začatie dialýzy sú: neodolávateľná hyperkalémia; acidóza; uremické symptómy (nevoľnosť, svrbenie, malátnosť); na terapiu odolný objemový preťaženie; chronická obličková choroba (CKD) stupeň 5.