Peritoneálna dialýza v Turecku
Healthy Türkiye vám pomôže nájsť najlepšiu peritoneálnu dialýzu v Turecku za dostupné ceny a uplatňuje prístup 360 stupňov vo všetkých oblastiach zdravotnej starostlivosti prostredníctvom pridružených nemocníc.
- Hlavná stránka
- Lekárska Starostlivosť
- Peritoneálna dialýza v Turecku

O peritoneálnej dialýze v Turecku
Peritoneálna dialýza (PD) v Turecku je spôsob, ako odstrániť odpadové produkty z vašej krvi, keď vaše obličky už nedokážu dostatočne plniť svoju úlohu. Tento postup filtruje krv inak ako bežnejší postup krvného čistenia nazývaný hemodialýza. Počas peritoneálnej dialýzy preteká čistiaca tekutina cez trubicu, ktorá sa nazýva katéter, do časti vášho brucha. Výstelka vášho brucha (peritoneum) pôsobí ako filter a odstraňuje odpady z vašej krvi. Po stanovenom čase tekutina s filtrovanými odpadmi vyteká z vášho brucha a je zlikvidovaná.
Peritoneálna dialýza môže byť použitá doma, v práci alebo počas cestovania. No v Turecku nie je peritoneálna dialýza možnosťou pre každého s chorobou obličiek. Mali by ste mať manuálnu zručnosť a schopnosť sa postarať o seba doma, alebo budete potrebovať spoľahlivého opatrovateľa.
Proces prvého vyprázdnenia použitého dialyzačného roztoku a následná náhrada čerstvým roztokom sa nazýva výmena. Väčšinou ľudia robia štyri až šesť výmen každý deň alebo počas noci s použitím stroja, ktorý pohybuje tekutinou dnu a von. Tento proces prebieha nepretržite, takže máte vždy dialyzačný roztok vo vašom bruchu, ktorým sa močové a nadbytočné tekutiny zozbierajú z tela. Pre najlepšie výsledky z peritoneálnej dialýzy je dôležité, aby ste vykonávali všetky výmenné procedúry, ako vás lekár inštruoval.

Postup peritoneálnej dialýzy v Turecku
V tejto forme liečby sú čistiace funkcie obličiek podporované alebo vykonávané peritoneom brušnej dutiny. Malý chirurgický zákrok je použitý na trvalé vloženie katétra do brušnej dutiny. Prostredníctvom tohto katétra sa do brušnej dutiny vkladá špeciálny vodný roztok, ktorý viaže odpady, ktoré sú filtrované cez peritoneum. Roztok na peritoneálnu dialýzu je sterilná tekutina, ktorá pozostáva hlavne z glukózy alebo aminokyselín, ktoré pomáhajú s odstraňovaním odpadu cez peritoneum.
Po niekoľkých hodinách je dialyzačný roztok nasýtený odpadmi z krvi a je vypustený z brucha, potom nahradený čerstvým roztokom, aby sa pokračovalo v čistení. Tento cyklus je zvyčajne opakovaný približne štyrikrát denne, ale môže byť tiež vykonaný raz denne za špeciálnych okolností. Tento postup je potrebné vykonať opatrne, aby sa zabránilo rizikám ako je peritonitída, ktorá je infekciou peritonea, avšak je ľahké sa ho naučiť. Preto pacienti môžu vykonávať túto formu dialýzy bez asistencie a v pohodlí svojich domov.
Peritoneálna dialýza funguje tým, že používa výstelku brucha ako filter. Dialýza výmena má tri fázy:
Naplnte: Brucho je naplnené dialyzátom. Množstvo tekutiny sa líši, ale vo všeobecnosti sa určuje podľa vašej váhy.
Zdržanie: Dialyzačná tekutina zostáva v bruchu po určitý čas, ktorý sa líši od pacienta na pacienta a závisí na druhu použitej peritoneálnej dialýzy. Počas tohto času prechádzajú odpady a chemikálie z drobných krvnej ciev vedľa výstelky brucha do tekutiny.
Výpust: Použitá dialyzačná tekutina je vypustená z vášho tela a zlikvidovaná.

Záleží nám na vašom zdraví
Healthy Türkiye ponúka to najlepšie pre vaše zdravie a pohodlie. S nami sa budete cítiť výnimočne.
Nepretržitá kvalitná osobná asistencia počas celej vašej cesty
Prispôsobiteľné all-inclusive balíky pre vás
Získajte správne rady pre svoje zdravie
Typy peritoneálnej dialýzy v Turecku
Existujú 2 typy peritoneálnej dialýzy (PD) v Turecku: kontinuálna ambulantná peritoneálna dialýza (CAPD) a automatizovaná peritoneálna dialýza (APD). Obe typy peritoneálnej dialýzy majú mierne odlišné výhody, takže to skutočne závisí na vašich osobných preferenciách a rozvrhu spolu s odporúčaním vášho špecialistu. Forma peritoneálnej dialýzy, ktorá je pre každého pacienta najvhodnejšia, závisí na ich životnom štýle, osobných preferenciách a zdravotnom stave. Niektorí pacienti môžu použiť prispôsobený program, ktorý kombinuje oba typy.
Kontinuálna ambulantná peritoneálna dialýza (CAPD)
CAPD je peritoneálna dialýza v Turecku, ktorá sa dá vykonávať ručne, bez stroja, počas celého dňa. Pacient naplní brucho dialyzačným roztokom a neskôr tekutinu vypustí. V tomto postupe gravitácia pohybuje tekutinou cez trubicu do a z brucha.
Každa výmenný cyklus zahŕňa naplnenie brucha dialyzačnou tekutinou, nechanie tekutiny zdržať sa v bruchu a potom vypustenie tekutiny. Pacienti zvyčajne potrebujú tri až štyri výmeny počas dňa a jednou s dlhším časom na zadržanie počas spánku. Výmeny sa dajú robiť doma, na dovolenke alebo na akomkoľvek čistom mieste. Počas CAPD sú pacienti schopní vykonávať svoje bežné aktivity, zatiaľ čo dialyzačný roztok zdržiava v ich bruchu medzi výmenami.
Kontinuálna cyklická peritoneálna dialýza (CCPD)
Pri CCPD, ktorá sa môže tiež nazývať automatizovaná peritoneálna dialýza (APD), stroj nazvaný automatizovaný cyklér vykonáva tri až päť výmen v noci, zatiaľ čo pacient spí. Cyklér automaticky napĺňa brucho dialyzačným roztokom, umožňuje mu zdržiavať sa tam a potom ho odvodňuje do sterilného drenážneho batoha, ktorý sa ráno zlikviduje. Toto dáva pacientom viac flexibility počas dňa, ale musia zostať pripojení k stroju 10 až 12 hodín v noci. Ráno pacienti začínajú jednu výmenu s časom zdržania, ktorý trvá celý deň.
Môžete získať informácie o celom postupe peritoneálnej dialýzy kontaktovaním Healthy Türkiye. S naším odborným tímom môžete diskutovať, ktorá možnosť je pre vaše potreby najvhodnejšia.
Príprava na peritoneálnu dialýzu v Turecku
Chirurgický zákrok na vloženie katétra: Pred vašou liečbou peritoneálnej dialýzy budete mať operáciu na umiestnenie katétra do vášho brucha. Plánovať vloženie katétra aspoň 3 týždne pred vašou prvou výmenou môže zlepšiť úspešnosť liečby. Aj keď môžete použiť katéter hneď, ako je na mieste, katéter má tendenciu fungovať lepšie, keď máte 10 až 20 dní na hojenie pred začatím plného rozvrhu výmen.
Chirurg urobí malý rez, často pod a trochu na stranu vášho pupka, a potom vedie katéter cez otvor do vašej peritoneálnej dutiny. Dostanete celkovú alebo miestnu anestéziu a možno budete musieť zostať cez noc v nemocnici. Avšak väčšina pacientov môže po zákroku odísť domov. Tiež sa budete musieť naučiť veľmi dobre sa starať o kožu okolo katétra, nazývanú vývodové miesto, ako súčasť vášho tréningu dialýzy.
Tréning dialýzy: Po tréningovom postupe väčšina ľudí môže vykonávať oba typy peritoneálnej dialýzy sama. Mali by ste pracovať s dialyzačnou sestrou 1 až 2 týždne, aby ste sa naučili, ako robiť výmeny a vyhnúť sa infekciám. Väčšinou ľudia privedú člena rodiny alebo priateľa na tréning. S vyškoleným priateľom alebo členom rodiny by ste mali byť pripravení, ak by ste mali chorý deň a potrebovali by ste pomoc s výmenami.
Ak si vyberiete automatizovanú peritoneálnu dialýzu, naučíte sa krok za krokom ako:
Pripraviť cyklér
Pripojiť tašky s dialyzačným roztokom
Umiestniť drenážnu trubicu
Ak si vyberiete automatizovanú peritoneálnu dialýzu, musíte sa naučiť, ako robiť výmeny ručne v prípade výpadku energie alebo ak by ste potrebovali výmenu počas dňa okrem nočnej automatizovanej peritoneálnej dialýzy.
Akо vykonávať výmenu?
Počas výmenového procesu budete potrebovať nasledujúce potreby:
Transferová súprava
Dialyzačný roztok
Potreby na udržanie vášho vývodového miesta čistého
Ak si zvolíte automatizovanú peritoneálnu dialýzu, budete potrebovať cyklér.
Váš zdravotnícky tím vám poskytne všetko potrebné pre začiatok peritoneálnej dialýzy. V prvom rade je dôležité dôkladné umývanie rúk a nosenie chirurgickej masky cez nos a ústa pri pripájaní katétra k prestupnej sade, čím sa pomôže predchádzať infekciám.
Prestupná sada: Prestupná sada je rúrka, ktorú použijete na pripojenie katétra k vakovi s dialyzačným roztokom. Keď prvýkrát získate katéter, časť rúrky, ktorá vychádza z vašej pokožky, by mala mať na konci bezpečnú uzáver, aby sa zabránilo infekcii. Spojka pod uzáverom sa môže pripojiť k akémukoľvek typu prestupnej sady. Permanentný katéter sa pripája k prestupnej sade, ktorá má jednorazovú zátku. Jednorazová Y-ramenná rúrka má jednu vetvu vychádzajúcu z visaceho vaku s čerstvým roztokom a jednu vetvu idúcu do odpadu, obe vetvy majú svorky.
Katéter pripojte k prestupnej sade pre vašu výmenu. Medzi výmenami môžete svoj katéter a prestupnú sadu skrývať pod oblečením. Na začiatku výmeny by ste mali odstrániť jednorazovú zátku z prestupnej sady a pripojiť sadu k rúrke, ktorá sa rozvetvuje ako písmeno Y. Jedna vetva Y-rúrky sa teda pripája k odpadu, zatiaľ čo druhá sa pripája k vaku s čerstvým dialyzačným roztokom.
Dialyzačný roztok: Dialyzačný roztok sa dodáva v 1,5-, 2-, 2,5- alebo 3-litrových vakoch. Roztoky obsahujú cukor zvaný dextróza alebo zlúčeninu zvanú icodextrin a minerály na ťahanie odpadu a nadbytočnej tekutiny z vašej krvi do brucha. Rôzne roztoky majú rôzne koncentrácie dextrózy alebo icodextrinu; váš lekár vám predpíše formulu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.
Čisté miesto: Vaše vaky s roztokom a ďalšie zásoby by ste mali skladovať na čistom mieste. Tým minimalizujete vedľajšie účinky ako infekcie.
Kyklér pre automatické peritoneálne výmeny: V metóde automatickej peritoneálnej dialýzy používate prístroj nazývaný cyklér na naplnenie a vysušenie vášho brucha. Môžete programovať kyklér tak, aby vám poskytol rôzne množstvá dialyzačného roztoku v rôznych časoch.
Každý večer môžete nastaviť prístroj na vykonanie troch až piatich výmen. Mali by ste pripojiť tri až päť vreciek dialyzačného roztoku k rúrovi, ktorá vedie do kykléra, jedno vrecko s roztokom pre každú výmenu. Prístroj môže mať špeciálnu rúrku na pripojenie k poslednému vrecku pre výmenu v noci. Rúrky pripoja dialyzačný roztok k osobe, odtoková línia sa pripája od osoby a mimo rámca výkresu.
Automatizovaný peritoneálny dialyzačný prístroj plní a vyprázdňuje vaše brucho tri až päťkrát počas noci, kým spíte. V časoch, ktoré nastavíte, kyklér uvoľní svorku a umožní použitý roztok odtekať z vášho brucha do odtokovej línie, zohrieva čerstvý dialyzačný roztok pred jeho vchodom do vášho tela a uvoľní svorku tak, aby roztok s telesnou teplotou prúdil do vášho brucha. Fluidný merač v kykléry meria a zaznamenáva, koľko roztoku kyklér odstráni, niektoré kykléry tiež porovnávajú množstvo, ktoré bolo vložené s množstvom, ktoré sa vyčerpá. Týmto spôsobom vy a váš lekár vedia, či liečba odstraňuje dostatok tekutiny z vášho tela.
Okrem toho niektoré kykléry umožňujú použiť dlhú odtokovú líniu, ktorá odteká priamo do vašej záchodovej misy alebo vane, iné majú nádobu na likvidáciu.
Ručná výmena
Najprv by ste si mali umyť ruky a nasadiť si chirurgickú masku, potom odtečieť použitý dialyzačný roztok z vášho brucha do odtokového vaku. Na konci odtokového procesu môžete pocítiť mierny ťah, ktorý vám dá vedieť, že väčšina tekutiny je preč. V tomto bode by ste mali uzavrieť prestupnú sadu.
Každé vrecko s roztokom by ste mali pred použitím ohriať na telesnú teplotu. Na to môžete použiť elektrickú deku alebo nechať vrecko odstáť vo vaničke teplej vody. Vaky s roztokom často prichádzajú v ochrannom vonkajšom obale a môžete ich zohrievať v mikrovlnnej rúre. Ale nemali by ste mikrovlnne zohrievať vrecko s roztokom po jeho odstránení z obalu.
Potom, by ste mali zavesiť nové vrecko s roztokom na stožiar a pripojiť ho k rúrovi. Odstráňte vzduch z rúrok a nechajte malé množstvo čerstvého, teplého roztoku voľne prúdiť z nového vrecka roztoku do odtokového vaku. Následne zadržte rúru, ktorá smeruje do odtokového vaku. Otvorte prestupnú sadu a naplňte svoje brucho čerstvým dialyzačným roztokom z visaceho vreca.
Život s peritoneálnou dialýzou
Chronické ochorenie obličiek je stav, ktorý si vyžaduje celoživotnú liečbu. Peritoneálna dialýza je jednou z možností celoživotnej liečby, s ďalšími možnosťami ako hemodialýza a transplantácia obličky. Niekedy je potrebné prejsť z jedného typu liečby na druhý, keď sa zmenia okolnosti.
Diéta: Ľudia, ktorí podstupujú peritoneálnu dialýzu, sú často vyžadované zmeny v strave. Vo všeobecnosti majú pacienti, ktorí používajú peritoneálnu dialýzu, menej obmedzenú stravu v porovnaní s tými, ktorí používajú štandardnú dialýzu v centre. Zmeny v strave pomáhajú zabezpečiť, že telo má primerané, ale nie nadmerné, množstvo bielkovín a minerálov.
Ľudia, ktorí používajú peritoneálnu dialýzu, strácajú bielkoviny s každou výmenou, čo zvyčajne znamená, že musia zvýšiť príjem bielkovín v strave. Bielkoviny sa nachádzajú v mäse, mlieku, kuraciach, rybách a vajciach; bielkoviny nižšej kvality sa nachádzajú v niektorých zeleninách a obilninách. Dietológ môže poskytnúť konkrétne odporúčania o tom, koľko a aký druh bielkovín je potrebný.
Ďalšie zmeny v strave môžu zahŕňať zníženie počtu jedál, ktoré obsahujú fosfor (nachádza sa v mliečnych výrobkoch, syre, sušených bôboch, pečeni, orechy a čokoláda) a sodík a sledovanie množstva prijímaných tekutín.
Priberanie: Priberanie môže byť problémom u ľudí podstupujúcich peritoneálnu dialýzu, pretože dialyzát obsahuje vysokú koncentráciu dextrózy, druhu cukru. Telo absorbuje časť tejto dextrózy počas pobytu, čo môže viesť k priberaniu. Dietológ môže poskytnúť rady o tom, ako minimalizovať priberanie sledovaním počtu prijímaných kalórií.
Vzhľad tela: Brucho sa môže mierne zväčšiť a môže vyvolať pocit nafúknutia, keď je naplnené tekutinou, aj keď väčšina ľudí nevyzerá fyzicky odlišne od ostatných. Môžete potrebovať väčšie oblečenie a vidieť fyzický rozdiel, keď ste oblečení, niektorí ľudia majú ťažkosti s prijatím zmeny vo svojom vzhľade. Pacientské podporné skupiny a webové stránky môžu poskytnúť tipy na obliekanie.
Aktivity a peritoneálna dialýza: Ľudia, ktorí používajú peritoneálnu dialýzu, by vo všeobecnosti mali obmedziť fyzické aktivity, keď je ich peritoneálna dutina plná (má veľkoobjemový naplnok). Je stále možné cvičiť a zúčastňovať sa športov, aj keď by ste mali prediskutovať svoje aktivity so svojím lekárom.
Časové požiadavky: Peritoneálna dialýza vyžaduje čas a oddanosť, čo môže zasahovať do iných aktivít. Toto platí pre nepretržitú ambulantnú peritoneálnu dialýzu (CAPD), ktorá vyžaduje, aby osoba vykonala niekoľko výmen počas dňa. Aj keď je možné pracovať a byť aktívny pri používaní peritoneálnej dialýzy, môže byť nutné obmedziť svoje povinnosti.
Je dôležité vykonávať každú výmenu a pobyt presne tak, ako sa odporúča. Preskakovanie liečby alebo vykonanie pobytu kratšieho alebo dlhšieho, než sa odporúča, môže zvýšiť riziko ochorenia a pravdepodobnosť hospitalizácie, a dokonca môže skrátiť život pacienta.
Čo je peritonitída?
Peritonitída je infekcia vo vnútri brušného priestoru. Často je spôsobená bežnými baktériami, ktoré žijú na koži alebo v črevách. Väčšina epizód peritonitídy sa vyskytuje kvôli náhodnej kontaminácii peritoneálnej tekutiny a možno jej všeobecne predísť prísnym dodržiavaním správnych postupov, ktoré sa učia počas úvodného školenia o peritoneálnej dialýze. Peritonitída bola kedysi bežnou a obávanou komplikáciou PD, avšak technológie a techniky sa zlepšili, takže peritonitída je teraz oveľa menej bežná. V Turecku mnohí pacienti na peritoneálnej dialýze žijú roky bez toho, aby dostali peritonitídu. V mnohých PD programoch má priemerný pacient menej ako jednu epizódu peritonitídy každé dva roky na terapii.
Peritonitída môže byť bolestivá, preto je veľmi dôležitá prevencia. Na túto, prísne umývanie rúk, použitie masky na ústa/nos a správna sterilná technika výmeny sú kritické. Denná aplikácia antibiotického krému na miesto výstupu katétra by sa mala vykonávať, pretože bolo preukázané, že znižuje frekvenciu infekcií. Okrem toho by každá možná kontaminácia vašej dialyzačnej tekutiny alebo katétra mala byť okamžite hlásená vášmu zdravotníckemu tímu pre peritoneálnu dialýzu.
Ak vaša tekutina zmatnie, najmä ak je to sprevádzané horúčkou, nevoľnosťou alebo bolesťou brucha, mali by ste ihneď zavolať zdravotnícky tím pre peritoneálnu dialýzu. Toto môžu byť znaky peritonitídy a rýchle začatie liečby môže často zabrániť zhoršeniu problému. Problémy s peritonitídou môžu byť bolestivé, hoci väčšina prípadov sa dá zvládnuť perorálnymi liekmi a bez potreby hospitalizácie. Peritonitída vyžaduje 2-3 týždne terapie a zvyčajne zahŕňa použitie antibiotík, ktoré sa pridávajú do jednej z vašich denných výmen dialyzačnej tekutiny.

2025 Náklady na peritoneálnu dialýzu v Turecku
Všetky druhy zdravotnej starostlivosti, ako je peritoneálna dialýza, sú v Turecku veľmi cenovo dostupné. Mnohé faktory tiež zahŕňajú stanovenie nákladov na dialýzu v Turecku. Váš proces so spoločnosťou Healthy Türkiye bude trvať od okamihu, keď sa rozhodnete podstúpiť liečbu ochorenia obličiek v Turecku, až do času, keď budete úplne uzdravený, aj keď sa vrátite domov. Presná cena postupu peritoneálnej dialýzy v Turecku závisí od typu operácie, ktorý je súčasťou procesu.
Náklady na peritoneálnu dialýzu v Turecku nevykazujú veľké rozdiely v roku 2022. V porovnaní s nákladmi v rozvinutých krajinách ako Spojené štáty alebo Spojené kráľovstvo sú náklady na dialýzu v Turecku relatívne nízke. Preto nie je prekvapením, že pacienti z celého sveta navštevujú Turecko kvôli procedúram peritoneálnej dialýzy. Avšak cena nie je jediným faktorom ovplyvňujúcim voľby. Odporúčame hľadať nemocnice, ktoré sú bezpečné a majú recenzie na peritoneálnu dialýzu na Googli. Keď sa ľudia rozhodnú hľadať lekársku pomoc pre ochorenie obličiek, nielenže dostanú nízkonákladové procedúry v Turecku, ale aj najbezpečnejšiu a najlepšiu liečbu.
V klinikách alebo nemocniciach zmluvne spolupracujúcich s Healthy Türkiye, pacienti dostanú najlepšiu peritoneálnu dialýzu od špecialistov v Turecku za prijateľné ceny. Tímy Healthy Türkiye poskytujú zdravotnú starostlivosť o dialyzačné procedúry a vysokokvalitnú liečbu pacientov za minimálne náklady. Keď kontaktujete asistentov Healthy Türkiye, môžete získať bezplatné informácie o nákladoch na peritoneálnu dialýzu v Turecku a čo tieto náklady pokrývajú.
Náklady na peritoneálnu dialýzu vo Veľkej Británii sa pohybujú medzi £20.000-£25.000.
Náklady na peritoneálnu dialýzu v USA sa pohybujú medzi $70.000-$75.000.
Náklady na peritoneálnu dialýzu v Turecku sa pohybujú medzi $10.000-$12.000.
Cena peritoneálnej dialýzy vo Veľkej Británii
Cena peritoneálnej dialýzy v USA
Cena peritoneálnej dialýzy v Turecku

Prečo si zvoliť Turecko pre peritoneálnu dialýzu?
Turecko je obľúbenou voľbou medzi medzinárodnými pacientmi hľadajúcimi pokročilé dialyzačné procedúry. Zdravotné procedúry v Turecku sú bezpečné a účinné operácie s vysokou úspešnosťou, ako je peritoneálna dialýza. Rastúci dopyt po kvalitnej peritoneálnej dialýze za prijateľné ceny urobil z Turecka obľúbenú destináciu pre lekárske cestovanie. V Turecku je peritoneálna dialýza vykonávaná vysoko skúsenými a vyškolenými lekármi s najpokročilejšou technológiou na svete. Dialyzačný postup sa vykonáva v Istanbule, Ankare, Antalyi a ďalších veľkých mestách. Dôvody pre výber peritoneálnej dialýzy v Turecku sú nasledovné:
Kvalitné nemocnice: Nemocnice akreditované Spoločnou komisiou pre akreditáciu zdravotníctva (JCI) majú špecializované jednotky peritoneálnej dialýzy, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre pacientov. Medzinárodné a národné prísne protokoly poskytujú efektívnu a úspešnú peritoneálnu dialýzu pre pacientov v Turecku.
Kvalifikovaní odborníci: Tím odborníkov zahŕňa sestier a špecializovaných lekárov, ktorí spoločne vykonávajú peritoneálnu dialýzu podľa potrieb pacienta. Všetci zahrnutí lekári majú rozsiahle skúsenosti s výkonom peritoneálnej dialýzy.
Cenovo dostupná cena: Náklady na peritoneálnu dialýzu v Turecku sú dostupné v porovnaní s Európou, USA, Spojeným kráľovstvom, Singapurom a Austráliou.
Vysoká úspešnosť: Vysoko skúsení špecialisti, najlepšia dostupná technológia a prísne dodržiavané bezpečnostné pokyny pre pooperačnú starostlivosť o pacienta, čo výsledkom vo vysokú úspešnosť peritoneálnej dialýzy v Turecku.
All-Inclusive Balík pre Peritoneálnu Dialýzu v Turecku
Healthy Türkiye ponúka all-inclusive balíky pre peritoneálnu dialýzu v Turecku za oveľa nižšie ceny. Veľmi profesionálni a skúsení lekári a technici vykonávajú vysokokvalitnú dialýzu. Cena peritoneálnej dialýzy v európskych krajinách môže byť dosť vysoká, najmä v Spojenom kráľovstve. Healthy Türkiye poskytuje lacné all-inclusive balíky pre dlhodobý a krátkodobý pobyt dialýzy v Turecku. Vďaka mnohým faktorom vám môžeme poskytnúť mnoho príležitostí pre vaše ochorenie obličiek v Turecku.
Cena peritoneálnej dialýzy sa líši od iných krajín kvôli lekárskym poplatkom, cenám práce, výmenným kurzom a trhovej konkurencii. Môžete oveľa viac ušetriť na peritoneálnej dialýze v porovnaní s inými krajinami v Turecku. Keď si zakúpite all-inclusive balík peritoneálnej dialýzy s Healthy Türkiye, náš zdravotnícky tím vám predstaví hotely, z ktorých si môžete vybrať. V dialýznom cestovaní budete mať cenu vášho pobytu zahrnutú do nákladov all-inclusive balíka.
V Turecku, keď si zakúpite all-inclusive balíky peritoneálnej dialýzy cez Healthy Türkiye, vždy dostávate VIP transfery. Tieto sú poskytované spoločnosťou Healthy Türkiye, ktorá je zmluvne spolupracuje s vysoko kvalitnými nemocnicami pre peritoneálnu dialýzu v Turecku. Tímy Healthy Türkiye pre vás zorganizujú všetko, čo sa týka peritoneálnej dialýzy, a vyzdvihnú vás z letiska a bezpečne dopravia do vášho ubytovania.
Keď sa ubytujete v hoteli, budete sa presúvať medzi klinikou alebo nemocnicou na peritoneálnu dialýzu. Po úspešnom ukončení peritoneálnej dialýzy vás transferový tím vráti späť na letisko včas na váš let domov. Všetky balíky peritoneálnej dialýzy v Turecku môžu byť zorganizované na požiadanie, čo uvoľní mysle našich pacientov. Môžete sa obrátiť na Healthy Türkiye pre všetko, čo potrebujete vedieť o peritoneálnej dialýze v Turecku.
Najlepšie nemocnice v Turecku pre peritoneálnu dialýzu
Najlepšie nemocnice v Turecku pre peritoneálnu dialýzu sú Memorial Hospital, Acıbadem International Hospital a Medicalpark Hospital. Tieto nemocnice priťahujú pacientov z celého sveta hľadajúcich peritoneálnu dialýzu kvôli svojej cenovej dostupnosti a vysokému úspechu.
Najlepší lekári a chirurgovia v Turecku pre peritoneálnu dialýzu
Najlepší lekári a chirurgovia v Turecku pre peritoneálnu dialýzu sú vysoko kvalifikovaní odborníci, ktorí ponúkajú špecializovanú starostlivosť a pokročilé postupy. Vďaka ich odbornosti a najmodernejším technikám títo špecialisti zabezpečujú, že pacienti dostávajú kvalitnú peritoneálnu dialýzu a dosahujú optimálne zdravotné výsledky.
Často kladené otázky
Priemerná dĺžka života na peritoneálnej dialýze je 5-10 rokov, ale mnohí pacienti už žijú dobre na dialýze 20 alebo dokonca 30 rokov.
Existujú 2 typy peritoneálnej dialýzy (PD): kontinuálna ambulantná peritoneálna dialýza (CAPD) a automatizovaná peritoneálna dialýza (APD). Oba typy peritoneálnej dialýzy majú mierne odlišné výhody, takže to závisí od vašich osobných preferencií a plánu spolu s odporúčaním vášho špecialistu.
Diétológovia odporúčajú väčšine ľudí na peritoneálnej dialýze konzumovať vysoko kvalitné bielkoviny, pretože produkujú menej odpadu, ktorý musí byť odstránený počas dialýzy. Vysokokvalitné bielkoviny pochádzajú z mäsa, hydiny, rýb a vajec.
Kontinuálna ambulantná peritoneálna dialýza je najbežnejší typ PD, môže byť vykonaná na akomkoľvek čistom a dobre osvetlenom mieste. Tento druh samo-dialýzy sa robí 7 dní v týždni. Štyri až päť výmen nových roztokov sa robí denne.
Existuje viacero možností domácej dialýzy, mnohí pacienti vykonávajú peritoneálnu dialýzu doma bez pomoci.
Dialyzát prúdi do vášho brucha a zostáva tam na určenú dobu (doba zotrvania), zvyčajne štyri až šesť hodín.
Existujú dve formy dialýzy: peritoneálna dialýza (PD) a hemodialýza (HD), obe môžu byť vykonané v noci počas spánku.
Najčastejšou a najdôležitejšou komplikáciou katétrov peritoneálnej dialýzy (PD) je infekcia, ktorá môže viesť k strate katétra a ukončeniu PD.